Vítejte na našich webových stránkách !!

Dokumenty

Elektus Roratus (Elektové Různobarví)

8. května 2008 v 11:42 | Karla Houfková

Úvod

Elektové zaujímají skutečně výjimečné místo v ptačím světě. Jsou to zavalití, podsaditý ptáci s váhou okolo 450g a s neobvyklím uspořádáním peří.
Velmi typický je pro tyto papoušky rozdíl v barvách opeření samičky a samečka, tento kontrast je nejextrémějším příkladem dimorfismu všech druhů papoušků. Rozdíly jsou tak velké, že obě pohlaví byla v minulosti považována za dva různé druhy.
U většiny poddruhů je opeření samičky kombinací nádechem červené, kaštanově hnědé, modré a fialové. Některé poddruhy mají také ještě žlutou barvu na ocase. Kromě tmavomodrých křídel jsou samečci smaragdově zelení s červení na bocích a na spodní straně křídel, modří na ramenou.

Křeček zlatý

8. května 2008 v 11:38 | Karla Houfková
Podminky chovu: Plastová nebo skleněná ubikace velikosti 40x30x40 cm (dxšxv). Jakopodestýlku použijte hobliny nebo kukuřičnou podestýlku pro malázvířata, taky seno a slámu na stavbu hnízda. Do interiéru instalujtevětve, kameny, domeček, napaječku na vodu, misku.

Britská modrá kočka

8. května 2008 v 11:35 | Karla Houfková

Britská modrá kočka je asi nejpopulárnější z britských krátkosrstých koček.

Historie:
Modrá britská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna na konci 19. století v Anglii.Tato kočka je obecně impozantním zjevem, pro který se již v minulém století stala velice oblíbenou. Zpočátku byly do chovu britských krátkosrstých koček často zakřižovány perské kočky, aby byla osvěžena krev a upevněna barva očí a typ. Proto se dodnes stává, že se v krátkosrstém vrhu objeví dlouhosrsté koťátko.
 
 

Reklama